واژه جاقفلی به یراق آلات برمیگردد که توسط ذوب فلزات ایجاد می‌شود برای ساخت این اشیا فلزات را ذوب کرده و با ریختن آنها در قالب هایی شیء مورد نظر را می سازند.
از جمله یراق آلاتی که این روزها با آن سرو کار داریم می‌توان به انواع دستگیره ها، انواع لوله ها و جاقفلی ها و کشو های میله ای اشاره کرد.
در اینجا مبحث مورد نظر ما جاقفلی می باشد.
جاقفلی همانطور که از اسمش پیداست برای ایجاد فضایی از این قفل ها استفاده می شود.

 

 

 

انواع مختلف جاقفلی عبارتند از :

1.جوشی

2.آکاردئونی

3.کرکره ای

 


1.جاقفلی جوشی :

که با نام رزه نیز خوانده می‌شوند در جایی هایی مثل درب های حیاط و انباری استفاده می شود.
این نوع از محصول از طریق جوش به درد موردنظر متصل شده و به همین شکل باعث شده که استحکام نسبتاً بالایی را داشته باشد.

 

جا قفلی جوشی

 

2.جاقفلی آکاردئونی :

این نوع از جا قفلی ها بیشتر برای دربهای آکاردئونی استفاده میشود که از یک ورق که روی آن سوراخی برای استفاده از قفل گذاشته شده است تشکیل شده.

 

جا قفلی کتابی

3.جاقفلی کرکره ای:

خود نیز دارای دو مشخصه میباشد:

جا قفلی کرکره برقی

 

جاقفلی معمولی کرکره برقی
جاقفلی نیمه اتوماتیک کرکره برقی
جاقفلی هوشمند کرکره برقی

این جا قفلی یکی از مهمترین اختراعاتی است که طراحی شده و تا حد زیادی از بروز سرقط به اماکن را جلوگیری می کند.
جنس ان ها استیل بوده و همچنین برای ساخت آن باید از دستگاه های استیل استفاده نمود این محصول را به صورت جفتی تولید می کنند تا به صورت عمود بر هم قرار گیرند و با استفاده از اینها میزان امنیت بالا رفته و و امکان اینکه این کرکره برقی ها را بالا ببرند وجود نخواهد داشت همچنین کار کردن این نوع از کرکره ها با استفاده از برق و موتوری که در کرکره تعبیه شده است صورت می‌گیرد.

در ادامه به معرفی انواع این جا قفلی ها می پردازیم.

جاقفلی کرکره ای

 

جاقفلی معمولی کرکره برقی:

این نوع از محصول ساختار بسیار ساده ای دارند و نصب آنها در قسمت انتهایی تیغه کرکره می باشد فاصله نصب جا قفلی های معمولی از ریل کرکره باید حداقل یک سانتی متر باشد برای اینکه اینجا قفل ها را نصب کنیم پس از اینکه یکی از پلیت ها را در انتهای تیغه نصب کردیم نیاز است تا کرکره را به پایین بکشیم و پلیت بعدی را مقابل حلقه ای که نصب شده قرار دهیم.

جاقفلی نیمه اتوماتیک کرکره برقی :

در این نوع کرکره که محصول مطالعات مهندسین بوده به این شکل است که قابلیت قطع کردن برق وارد شده به موتور کرکره برقی را داشته و در زمانی که کرکره برقی با استفاده از کلید قفل شده است برق وارد شده به موتور نیز قطع خواهد شد همچنین اگر دکمه باز کردن ریموت کرکره را فشار دهید که به سمت بالا حرکت نمی کند که این نوع تکنولوژی علاوه بر ایجاد امنیت بالا باعث می‌شود تا تیغه‌ها و موتور کرکره برقی آسیب‌دیده و عمر بالاتری داشته باشند.

جاقفلی هوشمند کرکره برقی:

در این نوع کرکره ها قفل های هوشمند به کار رفته که باعث می شود با استقبال زیادی از این تجهیزات صورت پذیرد که مستلزم هزینه بیشتری نیز می باشد این نوع جاقفلی ها باعث می شوند تا از آتش سوزی موتور جلوگیری شده و تیغه کرکره برقی هم دچار پارگی نگردد و همچنین امنیت این نوع جاقفلی ها نسبت به مواردی که ذکر شد بسیار بیشتر می باشد.

این نوع از جاقفلی های هوشمند دارای مزیت های بسیاری هستند که محبوب ترین آن نوع دزدگیر دارا نمی باشد و همچنین از آلیاژ قوی ساخته شده و ایمنی را بالا برده همچنین جهت کارکرد نیاز به برق و ولتاژ ندارد و سازگاری خوبی با انواع مختلف سیستم ها را دارند و نسبت به کیفیت و عملکرد بالا مقرون به صرفه می باشد.

 

 

طریقه نصب

طریقه نصب جاقفلی کرکره برقی به این شکل می باشد که به صورت جفتی بوده به طوری که یکی روی تیغه انتهایی پیچ شده و آن یکی روی قسمت انتهایی قوطی نصب می شود .

نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد در نصب قفل آویز ها این است که باید کرکره بسته بوده تا بتوان اندازه دقیق آن را مشخص کند تا بعد از باز و بسته کردن درب وقتی که به کف زمین نشست سوراخ های این جفت در یک راستا قرار گیرد تا بتوان از قفل استفاده نمود.

 

قیمت انواع جا قغلی

برای خرید انواع جا قفلی و انواع قفل کتابی و… با مشاوین ما در تماس باشید در صورت خرید عمده نیز تخفیف های ما استفاده نمایید .

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.